Uczucie ciężkich nóg, żylaki i obrzęki na kończynach dolnych

Uczucie ciężkich nóg, żylaki i obrzęki na kończynach dolnych – to problem, który nasila się zwłaszcza latem, kiedy wysokie temperatury sprzyjają rozszerzaniu się naczyń krwionośnych.

Osoby długo przebywające w pozycji siedzącej lub stojącej, oraz Kobiety, które na co dzień z zamiłowania noszą szpilki, są na powyższe dolegliwości najbardziej podatne. Dostępnych jest wiele rozwiązań, których zastosowanie zmniejsza ból i dyskomfort. Co ważne – dostępne są metody nieinwazyjne i bezpieczne.

Jedną z nich jest zabieg drenażu limfatycznego, który polega na bardzo powolnym i delikatnym masażu uciskowym. Jak sama nazwa wskazuje – ma on za zadanie usprawnić układ limfatyczny oraz krwionośny. Miękkie, powolne ruchy, wykonywane w trakcie masażu pobudzają mięśnie i pomagają wypchnąć limfę z obszarów objętych obrzękiem.

Pobudzony układ limfatyczny jest w stanie szybko odprowadzić i zneutralizować toksyny i inne szkodliwe substancje zawarte w organizmie, co wpływa pozytywnie nie tylko na naszą kondycję fizyczną, ale również na poprawę samopoczucia.

Wykorzystywany głównie w przypadku obrzęków lub zapalenia limfatycznego drenaż limfatyczny, znalazł swoje zastosowanie również w kosmetologii – wspiera poprawę jakości skóry, redukcję cellulitu czy obrzęku tłuszczowego. Dla wzmocnienia efektu, często łączony jest z innymi zabiegami wzmacniającymi efekt. Jednym z nich jest wykorzystanie maski Start&Rewind włoskiej firmy Lovely, której główny składnik zawiera kompleks czynników aktywnych o właściwościach wyszczuplających, odbudowujących, drenujących i liporedukujących.

Dzięki swoim właściwościom, zabieg Start&Rewind z powodzeniem jest również stosowany oddzielnie – wszystko zależy od preferencji i oczekiwań Pacjentek. Rezultaty zabiegu są odczuwane indywidualnie, w zależności od organizmu.

Drogie Panie, nie śmiemy sugerować rezygnacji z ulubionego obuwia – wiemy jak ważny jest to element damskiej garderoby, dlatego informujemy o dostępnych możliwościach.

Klinika
Medycyny Estetycznej

Poznaj bogatą ofertę zabiegów przeprowadzanych przez gabinet Dr Ewy Gułaj.

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszym gabinetem i umów się na konsultację.