ThermiVa

Wraz z upływającym czasem zmienia się nie tylko twarz, ale i całe ciało. Nie inaczej jest w przypadku narządów płciowych. 

Na skutek procesów starzenia, menopauzy oraz przebytych porodów może dojść do nadmiernego rozciągnięcia pochwy czy też jej suchości, a także problemów z nietrzymaniem moczu.
Warto wiedzieć, że nietrzymanie moczu może pojawić się niezależnie od wieku. Wywołane jest przez wysiłek fizyczny, w wyniku którego ciśnienie w jamie brzusznej gwałtownie wzrasta i powoduje nacisk na pęcherz. Niekontrolowane oddawanie moczu może pojawić się w trakcie kichania, przy kaszlu, czy nawet zmianie pozycji w czasie uprawiania sportu. Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest dzielone na trzy stopnie: W stopniu pierwszym dochodzi do sporadycznego popuszczania w małych ilościach, przy wysiłku fizycznym,
stopień drugi to mimowolne oddawanie moczu przy kichaniu lub kasłaniu, natomiast stopień trzeci to niezamierzone oddawanie moczu podczas nawet podczas spoczynku. 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu może pojawić się na skutek przebytego ciężkiego porodu bądź licznych ciąż i porodów. Nie bez wpływu na pojawienia się nietrzymania moczu jest otyłość i przewlekłe zaparcia. Również ciężka praca fizyczna i treningi sportowe z dużym obciążeniem leżą u podstaw wysiłkowego nietrzymania moczu. Dzięki odpowiedniej profilaktyce można zmniejszyć ryzyko występowania wysiłkowego nietrzymania moczu. W tym celu warto zadbać o odpowiednią dietę, która powinna zawierać produkty lekkostrawne. Oprócz tego trzeba pamiętać o zdrowej aktywności fizycznej, a w przypadku nadwagi spróbować zrzucić zbędne kilogramy. Należy również dbać o dobre nawodnienie organizmu, a także stosować gimnastykę wzmacniającą mięśnie przepony moczowo-płciowej. 

Niestety, czasem profilaktyka to za mało. Kiedy wystąpią pierwsze objawy nietrzymania moczu, warto skonsultować się z lekarzem i wdrożyć odpowiednie leczenie. 

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Fale radiowe w ginekologii estetycznej

Ginekologiczny zabieg fali radiowej opiera się na zjawisku termolizy, czyli efektu termicznego uzyskiwanego za pomocą szybkozmiennego prądu o wysokiej częstotliwości. Powoduje to podgrzanie włókien kolagenowych do odpowiednio wysokiej temperatury. W rezultacie istniejące już włókna ulegają skróceniu i napięciu, a okolice poddane zabiegowi charakteryzują się większą sprężystością i lepszym ukrwieniem Procedurę zabiegową przeprowadza lekarz. Co istotne, zabieg odbywa się w trybie ambulatoryjnym – jest bezinwazyjny i bezbolesny, nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. Nie wywołuje nieprzyjemnych doznań i nie jest stresujący. Wykorzystywany jest w leczeniu wielu intymnych problemów, zaliczają się do nich:

wysiłkowe nietrzymanie moczu – może dotyczyć kobiet po porodach, a także pojawiać się z wiekiem w postaci mimowolnego gubienia moczu w sytuacjach wiążących się z wysiłkiem fizycznym, powodującym wzrost ciśnienia w śródbrzuszu;

zanikowe zapalenie pochwy – nazywane też atrofią pochwy; to przypadłość, która pojawia się w okresie menopauzy, a także po usunięciu jajników, kiedy obniża się produkcja estrogenów, żeńskich hormonów odpowiedzialnych za utrzymanie elastyczności i nawilżenia tkanek pochwy;

brak satysfakcji w życiu intymnym – do pogorszenia jakości życia seksualnego może dojść w wyniku przebytych ciąż i porodów, po operacjach, a także po prostu wraz z upływem czasu; wówczas pojawić się mogą problemy takie jak: brak nawilżenia pochwy, zmniejszenie napięcia ścian pochwy czy dysfunkcje orgazmu; za pomocą radiofrekwencji przeprowadza się wtedy zabieg obkurczania pochwy lub rewitalizacji;

niezadowolenie z wyglądu zewnętrznych narządów płciowych – wraz z wiekiem skóra się starzeje, co tyczy się też okolicy intymnej; dzięki zastosowaniu fal radiowych możliwe jest odmłodzenie sromu. 

Zabieg

Procedura polega na podgrzaniu tkanek obszaru poddawanego zabiegowi za pomocą specjalnie wyprofilowanej sondy pod kontrolą ekranów monitorujących uzyskiwaną temperaturę, dzięki czemu wyeliminowane jest niebezpieczeństwo przegrzania czy poparzenia. Wskutek procesów termicznych dochodzi do stymulacji błony śluzowej pochwy i głębiej położonych tkanek, co powoduje skrócenie włókien kolagenowych oraz ich napięcie, a także poprawę ukrwienia.
Skutkiem działania fali radiowej jest pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, wskutek czego polepsza się napięcie tkanek, poprawia się ukrwienie śluzówki pochwy oraz warg sromowych, a także zwiększa się produkcja śluzu. Finalnie, dzięki obkurczeniu tkanek, dochodzi do wzmocnienia mięśni dna miednicy, co m.in. niweluje problem wysiłkowego nietrzymania moczu Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, co jest całkowicie naturalną reakcją. Niekiedy może pojawić się niewielki obrzęk bądź uczucie gorąca, jednak objawy te ustępują samoistnie po około godzinie. Nie ma konieczności rekonwalescencji ani przerywania codziennych aktywności. Procedura trwa 40 minut. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednakże dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów zalecane jest wykonywanie serii trzech zabiegów w miesięcznych odstępach. 

Efekty fali radiowej

Radiofrekwencja nie tylko leczy, ale również nawilża okolice intymne. Pierwsze rezultaty można zauważyć już dzień po zabiegu. Z racji tego, iż nie wymaga on rekonwalescencji, aktywność w sferze seksualnej można podjąć tego samego dnia, jednak wiele zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu.
W zależności od leczonego problemu rezultaty zabiegu utrzymują się od 9 do 12 miesięcy – powtórzenie procedury we wskazanym przez lekarza czasie powoduje ich utrzymanie. Na ogół rekomenduje się serię 3 zabiegów w miesięcznych odstępach.  

Wskazania

Przeciwskazania

WAŻNE! Każdy zabieg medycznego wykorzystania fal radiowych poprzedzony jest wizytą kwalifikującą, w czasie której lekarz weryfikuje wskazania do zabiegu oraz ewentualne przeciwwskazania. Przed zabiegiem należy wykonać badanie cytologiczne. 

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…