Celebrowanie, spotkania z rodziną, długie zimowe wieczory przy stole, a następnie karnawał…
… i kolejne spotkania, rozmowy, chwile pełne radości i smaków, których trudno…
Są one znakomitym źródłem nawilżenia, odmłodzenia i ujędrnienia skóry. Peeling pozwala usunąć niemal wszystkie drobne niedoskonałości, jednak jego stosowanie nie ogranicza się wyłącznie do twarzy. Istnieje bardzo wiele odmian peelingów. Ze względu na rodzaj dzielimy je na mechaniczne, chemiczne (kwasowe) oraz fizyczne. Jeśli zaś chodzi o zasięg ich działania, mówimy o podziale na peelingi powierzchniowe, średniogłębokie, głębokie.
Teraz przyjrzyjmy się medycznym peelingom chemicznym.
Są one stosowane właściwie w dwóch celach: leczniczym oraz profilaktycznym, zapobiegającym starzeniu się skóry. Po tego rodzaju zabiegu należy unikać słońca i opalania przez kilka tygodni oraz często nawilżać skórę. Makijaż można zwykle nakładać już po 24 godzinach. W medycynie stetycznej wykorzystuje się długą listę preparatów o właściwościach pilingujących. Dla wstępnej orientacji opisujemy trzy z nich.
Środkiem aktywnym w peelingach migdałowych jest kwas migdałowy- alfa-hydrokwas otrzymywany w procesie hydrolizy gorzkich migdałów. Stosowany jest przede wszystkim przy:
Atutem kwasu migdałowego jest mniej agresywne działanie w porównaniu do innych peelingów chemicznych. Zabieg trwa około 20 minut. Po jego wykonaniu występuje lekkie zaczerwienienie skóry, swędzenie, a czasem pieczenie. Dolegliwości te znikają bezpośrednio po zabiegu. W trakcie kilku następnych dni może wystąpić uczucie suchości skóry i bardzo niewielkie, płatkowe złuszczanie (zwykle nie występuje). Nie jest ono jednak znaczące i można je ukryć dzięki kremom nawilżającym.
Peeling pirogronowy to peeling chemiczny dedykowany wszystkim typom skóry. Kwas pirogronowy rozjaśnia cerę, wnika w głębokie warstwy skóry, a także obniża pH, dzięki czemu działa bakteriostatycznie. Jest to peeling głębszy i silniejszy niż zabiegi z zastosowaniem kwasów owocowych, dzięki temu efekty zabiegu są intensywniejsze. Wskazania do peelingu z kwasem pirogronowym obejmują m.in.:
Przed zabiegiem nie zaleca się depilacji ani używania preparatów o działaniu drażniącym skórę. Zabieg trwa około 30 minut. Może być powtarzany średnio co 3 tygodnie. W trakcie zabiegu może pojawić się uczucie intensywnego pieczenia, a kilka dni po przeprowadzonej procedurze występuje suchość skóry i łuszczenie utrzymujące się do tygodnia. Po zabiegu unikać ekspozycji na słońce oraz stosować kremy z wysokim filtrem UV.
Zabieg ten działa biorewitalizująco, co oznacza, że stymuluje procesy odnowy skóry bez użycia igieł. Pozwala na przedłużenie młodego wyglądu, spłycenie zmarszczek oraz redukcję zmian skórnych na twarzy, szyi, w okolicy biustu, na dłoniach. Połączenie trzech różnych substancji sprawia, że procedura ta działa jednocześnie ujędrniająco, odmładzająco, wybielająco i oczyszczająco. Co więcej, zwykle nie występuje tu charakterystyczne dla innych peelingów złuszczanie skóry. Substancje zawarte w preparacie docierają do środkowej warstwy skóry, pobudzając receptory i nawadniając komórki. Są to: kwas trójchlorooctowy (TCA) o stężeniu 33% – pobudza tworzenie nowych komórek skóry, co poprawia jej jędrność, nadtlenek wodoru (H2O2), czyli woda utleniona – minimalizuje podrażnienia i redukuje łuszczenie naskórka, kwas kojowy – antyoksydant, redukujący wolne rodniki nasilające procesy starzenia, działa rozjaśniająco. Preparat ma postać żelu, nakłada się go na skórę warstwami. Żel wmasowuje się w skórę uelastyczniającymi ruchami, następnie zmywa się go wodą. Końcowym etapem jest zabezpieczenie skóry specjalistycznym kremem. Procedura trwa 10 – 15 minut i nie wymaga dodatkowej rekonwalescencji. Pierwsze rezultaty są widoczne od razu. Optymalne efekty uzyskuje się, przeprowadzając cykl 3- 5 zabiegów w tygodniowych odstępach. Po zabiegu zalecane jest stosowanie płynu wygładzającego, maksymalizującego uzyskany efekt terapeutyczny oraz dedykowanego kremu pozabiegowego. Pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia w tym zakresie. Wskazania do zastosowania biorewitalizacji bez igieł:
Terapia może być prowadzona u osób w różnym wieku, także u dzieci. Może być przeprowadzana niezależnie od pory roku, pod warunkiem stosowania odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej.
Pamiętaj! Każdorazowe wykonanie zabiegu pilingującego powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem lub kosmetologiem.
Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®
Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.
… i kolejne spotkania, rozmowy, chwile pełne radości i smaków, których trudno…
Co by było, gdyby spojrzała na nie z dystansem? Może wciąż cieszyłaby…
Gdy wszystkie działają, drzewko zachwyca – promienieje światłem i ciepłem. Ale co…
Nasz gabinet oferuje szeroki wachlarz zabiegów oraz konsultacji z zakresu medycyny estetycznej, regeneracyjnej i naprawczej oraz kosmetologii.
© 2023 Dr Ewa Gułaj