Peeling

To nie tylko element domowego SPA, lecz również istotny aspekt leczenia – mowa oczywiście o peelingach.

Są one znakomitym źródłem nawilżenia, odmłodzenia i ujędrnienia skóry. Peeling pozwala usunąć niemal wszystkie drobne niedoskonałości, jednak jego stosowanie nie ogranicza się wyłącznie do twarzy. Istnieje bardzo wiele odmian peelingów. Ze względu na rodzaj dzielimy je na mechaniczne, chemiczne (kwasowe) oraz fizyczne. Jeśli zaś chodzi o zasięg ich działania, mówimy o podziale na peelingi powierzchniowe, średniogłębokie, głębokie.  

Teraz przyjrzyjmy się medycznym peelingom chemicznym.
Są one stosowane właściwie w dwóch celach: leczniczym oraz profilaktycznym, zapobiegającym starzeniu się skóry. Po tego rodzaju zabiegu należy unikać słońca i opalania przez kilka tygodni oraz często nawilżać skórę. Makijaż można zwykle nakładać już po 24 godzinach. W medycynie stetycznej wykorzystuje się długą listę preparatów o właściwościach pilingujących. Dla wstępnej orientacji opisujemy trzy z nich. 

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia konsultacji, gdzie omówimy wszystkie aspekty zabiegu oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Peelingi migdałowe

Środkiem aktywnym w peelingach migdałowych jest kwas migdałowy- alfa-hydrokwas otrzymywany w procesie hydrolizy gorzkich migdałów. Stosowany jest przede wszystkim przy: 

Atutem kwasu migdałowego jest mniej agresywne działanie w porównaniu do innych peelingów chemicznych. Zabieg trwa około 20 minut. Po jego wykonaniu występuje lekkie zaczerwienienie skóry, swędzenie, a czasem pieczenie. Dolegliwości te znikają bezpośrednio po zabiegu. W trakcie kilku następnych dni może wystąpić uczucie suchości skóry i bardzo niewielkie, płatkowe złuszczanie (zwykle nie występuje). Nie jest ono jednak znaczące i można je ukryć dzięki kremom nawilżającym. 

Peelingi z kwasem pirogronowym

Peeling pirogronowy to peeling chemiczny dedykowany wszystkim typom skóry. Kwas pirogronowy rozjaśnia cerę, wnika w głębokie warstwy skóry, a także obniża pH, dzięki czemu działa bakteriostatycznie. Jest to peeling głębszy i silniejszy niż zabiegi z zastosowaniem kwasów owocowych, dzięki temu efekty zabiegu są intensywniejsze. Wskazania do peelingu z kwasem pirogronowym obejmują m.in.: 

Przed zabiegiem nie zaleca się depilacji ani używania preparatów o działaniu drażniącym skórę. Zabieg trwa około 30 minut. Może być powtarzany średnio co 3 tygodnie. W trakcie zabiegu może pojawić się uczucie intensywnego pieczenia, a kilka dni po przeprowadzonej procedurze występuje suchość skóry i łuszczenie utrzymujące się do tygodnia. Po zabiegu unikać ekspozycji na słońce oraz stosować kremy z wysokim filtrem UV. 

Zabieg biorewitalizujący

Zabieg ten działa biorewitalizująco, co oznacza, że stymuluje procesy odnowy skóry bez użycia igieł. Pozwala na przedłużenie młodego wyglądu, spłycenie zmarszczek oraz redukcję zmian skórnych na twarzy, szyi, w okolicy biustu, na dłoniach. Połączenie trzech różnych substancji sprawia, że procedura ta działa jednocześnie ujędrniająco, odmładzająco, wybielająco i oczyszczająco. Co więcej, zwykle nie występuje tu charakterystyczne dla innych peelingów złuszczanie skóry. Substancje zawarte w preparacie docierają do środkowej warstwy skóry, pobudzając receptory i nawadniając komórki. Są to: kwas trójchlorooctowy (TCA) o stężeniu 33% – pobudza tworzenie nowych komórek skóry, co poprawia jej jędrność, nadtlenek wodoru (H2O2), czyli woda utleniona – minimalizuje podrażnienia i redukuje łuszczenie naskórka, kwas kojowy – antyoksydant, redukujący wolne rodniki nasilające procesy starzenia, działa rozjaśniająco. Preparat ma postać żelu, nakłada się go na skórę warstwami. Żel wmasowuje się w skórę uelastyczniającymi ruchami, następnie zmywa się go wodą. Końcowym etapem jest zabezpieczenie skóry specjalistycznym kremem. Procedura trwa 10 – 15 minut i nie wymaga dodatkowej rekonwalescencji. Pierwsze rezultaty są widoczne od razu. Optymalne efekty uzyskuje się, przeprowadzając cykl 3- 5 zabiegów w tygodniowych odstępach. Po zabiegu zalecane jest stosowanie płynu wygładzającego, maksymalizującego uzyskany efekt terapeutyczny oraz dedykowanego kremu pozabiegowego. Pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia w tym zakresie. Wskazania do zastosowania biorewitalizacji bez igieł: 

Terapia może być prowadzona u osób w różnym wieku, także u dzieci. Może być przeprowadzana niezależnie od pory roku, pod warunkiem stosowania odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. 

Przeciwskazania

Pamiętaj! Każdorazowe wykonanie zabiegu pilingującego powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem lub kosmetologiem. 

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…