Oczyszczanie wodorowe

Wolne rodniki – nie ma chyba nikogo, kto o nich nie słyszał. Ale czym tak naprawdę są? Ich nazwa budzi grozę, lecz wolne rodniki to w rzeczywistości nic innego jak niekompletne atomy. 

Z punktu widzenia biologii są one potrzebne w przebiegu licznych procesów komórkowych, jednakże z czasem w organizmie powstaje ich coraz więcej. Dochodzi do zaburzenia równowagi między wolnymi rodnikami i aktyoksydantami, co jest bardzo niekorzystne.
Nadmiar wolnych rodników jest destrukcyjny dla komórek, ponieważ niszczy białka, lipidy i kwasy nukleinowe. Widocznym efektem działania nadmiaru wolnych rodników jest przyspieszone starzenie się skóry – traci ona jędrność i świeżość, pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Oczyszczanie wodorowe to zabieg, który usuwa wolne rodniki ze skóry, przywracając zaburzoną równowagę w komórkach. Ale jak właściwie jest to możliwe? Wodór jest jednym z najczęściej występujących pierwiastków na naszej planecie. Posiada najmniejszą masę atomową, mówiąc inaczej – jest najmniejszą cząsteczką. Dzięki temu jest w stanie przenikać do głębokich warstw skóry, co skutkuje neutralizowaniem wolnych rodników.

Czynnikami wpływającymi na zwiększenie liczby wolnych rodników są:
Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia konsultacji, gdzie omówimy wszystkie aspekty zabiegu oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Zabieg

Oczyszczanie wodorowe to zabieg wykonywany przez kosmetologa. Jest bezbolesny, a nawet przyjemny. Usuwa niedoskonałości, dotlenia i rewitalizuje skórę. Sprawdzi się w przypadku takich problemów jak: zaskórniki, niezdrowy koloryt cery, tendencja do nawracających stanów zapalnych czy utrata sprężystości.
Procedura składa się z kilku etapów, a łączny czas trwanie wynosi ok. 1,5 godziny. Co istotne, nie jest fotouczulająca (może być przeprowadzana cały rok) i nie należy do inwazyjnych. Nie ma przeciwwskazań, aby przeprowadzać ją również u osób z cerą wrażliwą. Oczyszczanie wodorowe można powtarzać z zachowaniem 14 dniowych odstępów pomiędzy kolejnymi zabiegami. 

Etapy oczyszczania

Za pomocą wody pod wysokim cisnieniem do skóry wprowadzane są cząsteczki wodoru neutralizujące wolne rodniki. Jednocześnie, dzięki naprzemiennemu zastosowaniu w końcówce zabiegowej podciśnienia, usuwany jest martwy naskórek i zaskórniki. Efekt ten zwiększony jest poprzez przeprowadzany jako natępny zabieg kawitacji i w razie potrzeby oksybrazji. Kolejnym etapem zabiegu jest mezoterapia bezigłowa, czyli wprowadzanie do skóry indywidualnie dobranych substancji aktywnych za pomocą głowicy ultradźwiękowej. Jako kolejna wykonywana jest procedura z użyciem bipolarnych fal radiowych, dzięki któremu skóra zostaje ujędrniona. W zależności od indywidualnych potrzeb skóry kolejne etapy mogą się różnić u poszczególnych osób.

Efekty

Zabieg oczyszczania wodorowego dociera do głębokich warstw skóry, dzięki czemu usuwa wszelkie niedoskonałości. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Należą do nich:

Przeciwskazania

Mimo że zabieg oczyszczania wodorowego należy do bezinwazyjnych, istnieją pewne przeciwwskazania. Należą do nich: 

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…