Uczucie ciężkich nóg… to często zasługa obrzęków.
Czy wystarczy, że gorące lato minęło i przyszła jesień? Czy razem z…
Wolne rodniki – nie ma chyba nikogo, kto o nich nie słyszał. Ale czym tak naprawdę są? Ich nazwa budzi grozę, lecz wolne rodniki to w rzeczywistości nic innego jak niekompletne atomy.
Z punktu widzenia biologii są one potrzebne w przebiegu licznych procesów komórkowych, jednakże z czasem w organizmie powstaje ich coraz więcej. Dochodzi do zaburzenia równowagi między wolnymi rodnikami i aktyoksydantami, co jest bardzo niekorzystne.
Nadmiar wolnych rodników jest destrukcyjny dla komórek, ponieważ niszczy białka, lipidy i kwasy nukleinowe. Widocznym efektem działania nadmiaru wolnych rodników jest przyspieszone starzenie się skóry – traci ona jędrność i świeżość, pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Oczyszczanie wodorowe to zabieg, który usuwa wolne rodniki ze skóry, przywracając zaburzoną równowagę w komórkach. Ale jak właściwie jest to możliwe? Wodór jest jednym z najczęściej występujących pierwiastków na naszej planecie. Posiada najmniejszą masę atomową, mówiąc inaczej – jest najmniejszą cząsteczką. Dzięki temu jest w stanie przenikać do głębokich warstw skóry, co skutkuje neutralizowaniem wolnych rodników.
Oczyszczanie wodorowe to zabieg wykonywany przez kosmetologa. Jest bezbolesny, a nawet przyjemny. Usuwa niedoskonałości, dotlenia i rewitalizuje skórę. Sprawdzi się w przypadku takich problemów jak: zaskórniki, niezdrowy koloryt cery, tendencja do nawracających stanów zapalnych czy utrata sprężystości.
Procedura składa się z kilku etapów, a łączny czas trwanie wynosi ok. 1,5 godziny. Co istotne, nie jest fotouczulająca (może być przeprowadzana cały rok) i nie należy do inwazyjnych. Nie ma przeciwwskazań, aby przeprowadzać ją również u osób z cerą wrażliwą. Oczyszczanie wodorowe można powtarzać z zachowaniem 14 dniowych odstępów pomiędzy kolejnymi zabiegami.
Za pomocą wody pod wysokim cisnieniem do skóry wprowadzane są cząsteczki wodoru neutralizujące wolne rodniki. Jednocześnie, dzięki naprzemiennemu zastosowaniu w końcówce zabiegowej podciśnienia, usuwany jest martwy naskórek i zaskórniki. Efekt ten zwiększony jest poprzez przeprowadzany jako natępny zabieg kawitacji i w razie potrzeby oksybrazji. Kolejnym etapem zabiegu jest mezoterapia bezigłowa, czyli wprowadzanie do skóry indywidualnie dobranych substancji aktywnych za pomocą głowicy ultradźwiękowej. Jako kolejna wykonywana jest procedura z użyciem bipolarnych fal radiowych, dzięki któremu skóra zostaje ujędrniona. W zależności od indywidualnych potrzeb skóry kolejne etapy mogą się różnić u poszczególnych osób.
Mimo że zabieg oczyszczania wodorowego należy do bezinwazyjnych, istnieją pewne przeciwwskazania. Należą do nich:
Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®
Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.
Czy wystarczy, że gorące lato minęło i przyszła jesień? Czy razem z…
Zacznijmy od jednej z przyczyn powstawania przebarwień pozapalnych, która w ostatnich miesiącach…
Bajki i baśnie, podania i legendy to potężne źródło wiedzy i wzorców,…
Nasz gabinet oferuje szeroki wachlarz zabiegów oraz konsultacji z zakresu medycyny estetycznej, regeneracyjnej i naprawczej oraz kosmetologii.
© 2023 Dr Ewa Gułaj