Modelowanie ust

Gdy z kimś rozmawiamy, dwa miejsca na twarzy najbardziej przyciągają naszą uwagę: oczy i usta. Teraz, gdy obecny kanon piękna lansuje modę na pełne, proporcjonalne usta, są one bardzo pożądane. 

Z pomocą w tej kwestii przychodzi zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Dzięki swoim właściwościom higroskopijnym odpowiada za nawilżenie i elastyczność tkanek – wiąże on wodę o objętości do 40 razy większej niż jego własna masa, czego efektem jest wypełnienie okolicy, w którą został zaaplikowany. Z racji tego, iż jest składnikiem naturalnym, preparaty na jego bazie cechuje wysoka tolerancja. By powiększyć objętość czerwieni wargowej, stosuje się odpowiednio dobrane dawki kwasu hialuronowego w postaci żelu. Modelowanie ust kwasem hialuronowym sto zabieg wymagający precyzji oraz dużego doświadczenia ze strony lekarza prowadzącego. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo, lecz również o względy estetyczne, dlatego istotna jest wcześniejsza konsultacja, podczas której omówione będą oczekiwania, dobrany odpowiedni preparat i proporcjonalny do twarzy kształt ust oraz technika, która pozwoli na likwidację ewentualnych defektów, np. opadanie kącika. 

Zabieg modelowania ust z użyciem kwasu hialuronowego pozwala:
Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia konsultacji, gdzie omówimy wszystkie aspekty zabiegu oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Pytania i odpowiedzi

Z powodu popularności zabiegu, narosło wokół niego wiele mitów. Oto najczęściej pojawiające się w związku z powiększaniem ust pytania: 

Czy zabieg modelowania ust boli?

Okolica ust jest mocno unerwiona, jednak podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe w postaci maści. W przypadku osób szczególnie wrażliwych na ból istnieje możliwość aplikacji znieczulenia dentystycznego w postaci zastrzyków. Zabiegowi towarzyszy uczucie niewielkiego dyskomfortu, kłucia i rozpierania – w zależności od osobniczego progu odporności. 

Czy do zabiegu należy się specjalnie przygotować?

Nie istnieją ścisłe wytyczne przed zabiegiem. Należy jednak mieć na uwadze, iż po zabiegu mogą wystąpić siniaki lub obrzęk. Warto o tym pamiętać, planując termin zabiegu. Istotna jest także ochrona przed wewntualnym nawrotem opryszczki.

Na czym polega zabieg modelowania ust?

Odpowiednio dobrany kwas hialuronowy jest wstrzykiwany za pomocą igły lub kaniuli w usta. Po iniekcji lekarz delikatnie rozmasowuje miejsce wkłucia, aby równomiernie rozprowadzić preparat w tkankach. Podczas zabiegu może wystąpić krwawienie, co jest normalne przy nakłuwaniu delikatnej skóry czerwieni wargowej. Całość (wraz z częścią dotyczącą znieczulenia) trwa około godziny. 

Czy powiększanie ust zawsze wiąże się z bardzo wyrazistym efektem?

Procedura powiększania i modelowania ust często kojarzona jest z przerysowanym, teatralnym efektem. Warto zaznaczyć, że mocno uwydatnione usta w przeważającym stopniu są realizacją założeń pacjenta, któremu zależało na takim właśnie wyniku. Efekty i oczekiwania za każdym razem omawiane są indywidualnie – zabieg pozwala na osiągnięcie różnych rezultatów, od naturalnych po znacznie bardziej widoczne.
Należy pamiętać, że każde usta są inne, a ich budowa nie zawsze pozwala na wykonanie zabiegu znacznego powiększenia oraz użycia kwasu hialuronowego o np. wyższym stężeniu lub objętości.

PAMIĘTAJ! Każda twarz jest inna, a zatem potrzebuje indywidualnie dopasowanego postępowania. W czasie konsultacji lekarz oceni, która metoda powiększania da najlepszy efekt. Często do uzyskania znacznej zmiany objętości potrzeba kilku zabiegów. 

Modelowanie ust

Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym polega na iniekcyjnym wprowadzeniu wypełniacza w formie żelu w tkankę wargową. Przed rozpoczęciem procedury nanosi się na okolicę zabiegową maść znieczulającą, a u szczególnie wrażliwych osób wykonuje się miejscowe znieczulenie stomatologiczne. Po wstrzyknięciu preparatu wypełniającego lekarz delikatnie rozmasowuje okolicę ust, by równomiernie rozprowadzić wypełniacz w tkankach.
Zabieg trwa do godziny. W miejscu iniekcji przez kilka dni mogą utrzymywać się zasinienia i obrzęk, co jest naturalną konsekwencją nakłucia skóry.
Pierwszy efekt podania kwasu hialuronowego widoczny jest natychmiast, ostateczny po około miesiącu. Zależnie od indywidualnych predyspozycji organizmu i zastosowanego preparatu, utrzymuje się do 6 do kilkunastu miesięcy. Aby efekt powiększania ust był optymalny, należy przestrzegać wskazówek lekarza, które przekazywane są w czasie konsultacji przed zabiegiem.

Przeciwskazania

Najczęstsze przeciwwskazania do zabiegu modelowania ust to: 

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…