Mezoterapia

Gdyby zabiegi z zakresu medycyny estetycznej były celebrytami, stymulatory tkankowe okupowałyby czołówki większości portali plotkarskich. Nagłówki zaś często pytałyby: Co łączy stymulatory tkankowe z mezoterapią? Okazuje się, że bardzo wiele.

Mezotarapią określa się sposób, czyli metodę podania preparatów stymulujących do skóry. Stymulatory tkankowe, jak zresztą wskazuje ich nazwa, są właśnie tymi preparatami. Ich zadaniem jest poprawa stanu i kondycji tkanek. Wstrzykiwane są śródskórnie, co skutkuje zwiększeniem produkcji włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego. Czy więc mezoterapia jest czymś nowym? Nie, ma ona zastosowanie w medycynie estetycznej od wielu lat. Wykorzystywana jest głównie w celu zatrzymania procesów starzenia się skóry, pobudzenia procesów odmładzających skórę, a także utrzymania jej prawidłowego nawilżenia oraz przywrócenia cerze blasku. 

Celem mezoterapii jest dostarczenie skórze potrzebnych jej do zdrowego i świeżego wyglądu substancji aktywnych: regenerujących, leczniczych, odżywczych. W mezoterapii igłowej substancje te wstrzykuje się śródskórnie, co czasem wymaga krótkiej rekonwalescencji. Przy pomocy bardzo cienkiej i krótkiej igły do skóry wstrzykiwane są substancje odżywcze. W tym celu wykonuje się małe nakłucia. Jednym z rodzajów mezoterapii igłowej jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Celem tego zabiegu jest wizualne odmłodzenie skóry, usunięcie zmarszczek w obrębie szyi, dekoltu, twarzy, wzmocnienie elastyczności skóry, przyspieszenie gojenia się ran, leczenie rozstępów. 

Osocze zawiera nie tylko własne białka pacjenta, ale również czynniki wzrostu, takie jak TGF-B, PDGF, EFG, czy FGF, które odpowiadają za: 

W przypadku mezoterapii dłoni uzyskuje się efekt odmłodzenia ich wyglądu, poprawę napięcia oraz odżywienia. Co ciekawe, mezoterapia może pobudzić również wzrost włosów, szczególnie mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Należy pamiętać, że mezoterapia to zabieg, który powinien być zawsze wykonywany przez lekarza. Po konsultacji indywidualnie dobiera się procedurę do potrzeb i oczekiwań pacjenta. 

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia konsultacji, gdzie omówimy wszystkie aspekty zabiegu oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Stymulatory skóry

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego to dostarczenie skórze jej naturalnego akceleratora. Prowadzi to przede wszystkim do: 

Zabieg wymaga znieczulenia maścią i trwa od 15 do 20 minut. Najczęściej stosuje się go w serii kilku spotkań, w co najmniej tygodniowych odstępach, następnie co miesiąc, aby utrwalać jego efekty. Zalecenia obejmują również stosowanie pomiędzy zabiegami odpowiednich, odmładzających preparatów. 

Polinukleotydy

Polinukleotydy to niewielkie fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które występują we wszystkich organizmach. Są więc biokompatybilne z organizmem człowieka, a ich podanie nie wiążę się z ryzykiem alergii. Polinukleotydy posiadają zdolność wiązania dużych ilości wody, co przekłada się na poprawę nawilżenia skóry. Zabieg z użyciem polinukleotydów polecany jest w celu:  

Procedura trwa kilkanaście minut. Efekty działania polinukleotydów widoczne są już po pierwszym podaniu, zaleca się jednak serię zabiegów. 

Kwas bursztynowy

Kwas bursztynowy (inaczej bursztynian sodu) to jeden z metabolitów cyklu Krebsa, procesu zachodzącego w mitochondriach komórek. Występuje we wszystkich organizmach, jest więc naturalną dla człowieka substancją, a jego podanie nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Rolą kwasu bursztynowego jest m.in. zapobieganie uszkodzeniom genomu komórek, pobudzanie syntezy białek strukturalnych. Wykazuje również działanie przeciwutleniające. Kwas bursztynowy podaje się w celu: 

Zabieg trwa kilkanaście minut. Ilość zabiegów jest dobierana indywidualnie przez lekarza i choć pierwsze efekty widoczne są już po jednym podaniu kwasu bursztynowego, przyjmuje się, że należy przeprowadzić serię minimum 3 zabiegów.

Peptydy biomimetyczne

Peptydy to białka, które pełnią rolę budulca oraz są przekaźnikami między komórkami (regulatorami komórkowymi). Ich działanie polega na stymulowaniu skóry do wytężonej pracy regeneracyjnej – łączą się z błoną komórkową, wpływając na podział i metabolizm komórki. Peptydy biomimetyczne wiernie naśladują te występujące w skórze. Zbudowane są z aminokwasów występujących naturalnie w organizmie, jednak są genetycznie przetworzone – posiadają mniejsze cząsteczki, dzięki czemu cechuje je wyższa biodostępność (przenikalność przez skórę). Można więc przyrównać je do klucza dorobionego do zamka (czyli receptora komórkowego). Mają one specyficzne, ściśle określone działanie, które lekarz dobiera w zależności od potrzeb skóry. Zabieg z użyciem peptydów biomimetycznych ma na celu: 

Przeciwskazania

Jak w przypadku wszelkiego rodzaju zabiegów, tak również w przypadku mezoterapii istnieją określone przeciwwskazania. Należą do nich: 

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…