Mezoterapia mikroigłowa

Młodość nie potrzebuje makijażu ani ozdobników – sama jest swoim makijażem. Jednakże w którymś momencie zaczyna przegrywać walkę z czasem, a ten jest nieubłagany. 

Wraz z upływem lat pojawiają się pierwsze oznaki starzenia: zmarszczki, utrata jędrności i gęstości skóry. Współczesna medycyna estetyczna zna wiele metod spowolnienia i przeciwdziałania tym procesom. Jedną z nich jest mezoterapia mikroiglowa czyli mikronakłuwanie. Mezoterapia mikroigłowa (inaczej mikronakłuwanie) to zabieg polegający na nakłuwaniu skóry za pomocą bardzo cienkich igieł w celu wywołania mikrourazów, które pobudzą skórę do regeneracji. Stosowane przy mezoterapii mikroigłowej igły mają odpowiednią długość, co pozwala na dotarcie do skóry właściwiej, czyli do miejsca, gdzie znajdują się fibroblasty oraz naczynia krwionośne. 

Igły są indywidualnie dobierane przez lekarza lub kosmetologa w zależności od okolicy poddawanej zabiegowi, ponieważ głębokości warstw skóry nie są jednakowe dla całego ciała.
Mikronakłucia wykonuje się specjalnym kartridżem, który wykonuje do 170 nakłuć na sekundę. Tak duża prędkość w połączeniu ze specjalnymi, bardzo delikatnymi igłami sprawiają, że naczynia krwionośne nie zostają uszkodzone, a substancje odżywcze, lecznicze i regeneracyjne wprowadzane są pod skórę niezwykle precyzyjnie. 

WAŻNE: Podczas mezoterapii mikroigłowej do skóry wprowadzane są różne substancje, których celem jest rewitalizacja i odbudowa tkanek. W sytuacji, gdy zabiegowi poddana będzie skóra zdrowa (przy braku przeciwwskazań chorobowych), istnieje możliwość zastosowania preparatów złożonych z kilku substancji, co przyniesie zwielokrotnione efekty.

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Działanie

Procesy regeneracji po mikronakłuwaniu można podzielić na dwa etapy. W pierwszym etapie uwolnione zostają czynniki wzrostu, które odgrywają kluczowe znaczenie w procesie regeneracji i odbudowy tkanek. Są to: 

Uwolnione podczas mezoterapii mikroigłowej czynniki wzrostu mają za zadanie: 

Drugi etap wiąże się z procesami przebudowy skóry. Dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu, elastyny i tworzenia nowych naczyń włosowatych. Rezultatem mikronakłuwania jest poprawa struktury skóry. Zmarszczki ulegają spłyceniu, zmiejszają się rozstępy i blizny, następuje również redukcja przebarwień.

PAMIĘTAJ! Procedura trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut ( w zależności od partii ciała). Z racji tego, iż może być odczuwana jako bolesna, przed jej rozpoczęciem stosuje się krem znieczulający. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona. Czas rekonwalescencji trwa do kilku dni. W przypadku mezoterapii mikroigłowej twarzy należy nie nakładać makijażu przez 24 godziny po zabiegu. Zaleca się wykonanie serii zabiegów. Trzeba mieć również na uwadze, że skuteczność zabiegu jak i przeciętny czas trwania efektu różnią się w zależności od cech osobniczych, okolicy zabiegowej i działających czynników uszkadzających skórę (słońce, papierosy!). 

Wskazania

Mikronakłuwanie nie jest fotouczulające i może być wykonywane przez cały rok. Wskazaniami do zabiegu są m.in.: 

Przeciwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej nie są związane jedynie z zastosowaniem igieł, ale także od substancji stowoanych w trakcie procedury. Ciąża i karmienie piersią oraz aktywne infekcje to przeciwwskazania uniwersalne. 

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…