Laser naczyniowy

U osób dorosłych skóra ma powierzchnię około 2 metrów kwadratowych, co czyni ją największym organem w ludzkim ciele. Potrafi stanowić około 15% masy człowieka, a jej główną funkcją jest ochrona. 

Niestety, skóra jest delikatna, a przez to narażona na urazy oraz choroby. Nie bez znaczenia są też czynniki środowiskowe i genetyczne, które swoim działaniem potrafią wyrządzić skórze spore szkody. Jedną z przypadłości skórnych jest rumień. Najczęściej zlokalizowany na twarzy, szczególnie na policzkach. Powstaje w wyniku tendencji naczynek do rozszerzania się i przybiera postać czerwonych plam o nieregularnym kształcie i wyraźnych brzegach. Ujawnia się okresowo lub stale; w odpowiedzi na działanie czynników drażniących lub w przebiegu niektórych chorób. Nieleczony rumień może przyczynić się do powstania trądziku różowatego. 

Laseroterapia jest wykorzystywana podczas leczenia rumienia. W tym celu używa się lasera naczyniowego. Warto podkreślić, że w Gabinecie Dr Ewa Gułaj ® wykorzystujemy mikrosekundowy laser naczyniowy, dzięki czemu zabieg nie jest bolesny. Mikrosekundowy laser naczyniowy wykorzystuje krótki czas impulsu, co umożliwia zastosowanie wyjątkowo wysokiej energii – dzięki temu procedura jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia. Laseroterapia polega na naświetlaniu naskórka wiązką promieni, które powodują obkurczenie poszerzonych naczynek. Co ważne, ten rodzaj lasera może być z powodzeniem używany na opalonej skórze. 

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia konsultacji, gdzie omówimy wszystkie aspekty zabiegu oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Zabieg

Zabieg z użyciem mikrosekundowego lasera naczyniowego nie jest bezbolesny, toteż nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. W rejonie zabiegu, punkt po punkcie, przykładana jest głowica lasera, która wykonuje poziome przejścia, a rozszerzone naczynka kurczą się pod wpływem światła.
Czas trwania procedury jest uzależniony od obszaru ciała oraz istoty problemu, zazwyczaj jednak wynosi od 30 do 45 minut. W celu uzyskania zadowalającego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów (3-6). 

Wskazania

Mikrosekundowy laser naczyniowy ma szerokie spektrum zastosowań. Wskazaniami do zabiegu z jego użyciem są: 

Przeciwskazania

Przed zastosowaniem laseroterapii konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Należy pamiętać, że w tej jak i każdej innej procedurze istnieją przeciwwskazania. W przypadku mikrosekundowego lasera naczyniowego są to m.in: 

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…