Laser frakcyjny nieablacyjny

Istnieje wiele rodzajów laserów, a spektrum ich zastosowań jest szeroki. Lasery używane są m.in. w celu poprawy jakości skóry oraz redukcji zmarszczek, usuwania blizn czy rozstępów. 

Jednym z laserów przeznaczonych do poprawy wyglądu skóry jest laser frakcyjny nieablacyjny. W Gabinecie Medycyny Estetyznej i Regeneracyjnej dr Ewa Gułaj® wykorzystujemy laser o dwóch długościach fali: tulowy i erbowo-szklany. Pojęcie ablacji przy zabiegach laserowych oznacza odparowanie naskórka i górnych partii skóry właściwej, co przyczynia się do jej pogrubienia, ale także powoduje intensywne łuszczenie i znacząco wydłuża czas gojenia po zabiegu. W przypadku użycia lasera nieablacyjnego nie dochodzi do takich uszkodzeń. Dzięki temu okres rekonwalescencji po zabiegu jest znacznie krótszy. Używając obrazowego określenia, można powiedzieć, że warstwa rogowa naskórka to mur – aby dostać się głębiej i odpowiednio zadziałać na skórę, trzeba się przez niego przebić. Laser frakcyjny nieablacyjny precyzyjnie i małoinwazyjnie przebija się przez wspomniany mur. Specjalna głowica powoduje liczne kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze, które można przyrównać do „dziurkowania”. 

W ten sposób skóra znajdująca się wokół mikrouszkodzeń rozpoczyna procesy naprawcze, co skutkuje jej przebudową oraz odmłodzeniem. Dodatkowo podgrzanie tkanek powoduje obkurczenie włókien kolagenowych i zwiększa napięcie skóry.
Połączenie temperatury oraz mikrouszkodzeń sprawia, że laser frakcyjny nieablacyjny działa na kilku poziomach. Nie tylko stymuluje produkcję nowego kolagenu poprzez „dziurkowanie” skóry, ale także oddziałuje na kolagen już istniejący – jego włókna obkurczają się dzięki temu, że do 24 godzin po zabiegu w obszarze poddanemu działaniu lasera utrzymuje się podwyższona temperatura.
Po zabiegu nie jest wymagana długa rekonwalescencja, ponieważ wierzchnie warstwy skóry nie zostają naruszone. Dzięki nieagresywnemu działaniu laser frakcyjny nieablacyjny może być używany także na powiekach. Dodatkowo przed uszkodzeniem skóry chroni specjalna głowica lasera, wyposażona w czujnik, który nie pozwala impulsowi „wystrzelić” bez kontaktu urządzenia ze skórą. 

Laser frakcyjny nieablacyjny cechuje się efektywnym, a przy tym mało agresywnym dla skóry działaniem. Dzięki możliwości regulowania odstępów między punktami mikronakłuwania oraz energii dostarczanej do skóry, zabieg może być przeprowadzany na obszarze tkanki dowolnej wielkości – od większych partii ciała do okolic małych i trudnodostępnych. Najczęściej używany jest w obrębie: 

PAMIĘTAJ! Odpowiedni zabieg laserowy zawsze wybierany jest po konsultacji z lekarzem.
Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia konsultacji, gdzie omówimy wszystkie aspekty zabiegu oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Zabieg

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego nieablacyjnego porównać można z „wyprasowaniem” skóry – staje się ona wygładzona i napięta, a jako że nie zachodzi proces ablacji, nie zostaje uszkodzona. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od partii ciała, na której jest przeprowadzany. Pierwsze efekty widoczne są od razu, jednak z racji czasu, jakiego potrzeba na odbudowę kolagenu, pełne rezultaty uwidaczniają się po upływie 4-6 miesięcy. Przez około dwa tygodnie po zabiegu niewskazana jest ekspozycja na słońce. Procedura z użyciem lasera frakcyjnego nieablacyjnego nie jest bolesna dzięki użyciu maści znieczulającej. Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, może pojawić się uczucie ciepła oraz wrażenie suchości. Stan ten utrzymuje się maksymalnie przez dobę. Należy pamiętać, że ostateczne efekty zabiegu zależą od wyjściowego stanu skóry i są sprawą indywidualną dla każdego pacjenta. Zaleca się, aby zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego powtarzać w serii 4-6 zabiegów. 

Wskazania

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego nieablacyjnego stosowane są przy:

Przeciwwskazania

Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej poprzedzony jest konsultacją z lekarzem. Użycie lasera frakcyjnego nieablacyjnego nie jest wyjątkiem. Tu również istnieją przeciwwskazania do wykonania procedury. Są to m.in.: 

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…