Fototerapia

Najprościej mówiąc – światło to życie. Odgrywa kluczową rolę w naszym istnieniu, co bardziej lub mniej świadomie odczuwa każdy. Światło jest niezbędne dla niemal wszystkich żywych organizmów, w tym dla człowieka. 

Światło stymuluje przemianę materii komórek, usprawnia naturalne procesy regeneracyjne, poprawia krążenie krwi, pobudza układ immunologiczny, polepsza samopoczucie. Terapia światłem jest jedną z najstarszych znanych metod leczniczych – niegdyś używana intuicyjnie, z biegiem czasu coraz bardziej poznana i dopracowana przez medycynę. Stosuje się ją w leczeniu różnych chorób i przypadłości, nie tylko natury fizycznej. 

Ekspozycja na światło ma ogromne znaczenie dla ludzkiego samopoczucia – gdy jest niewystarczająca, może skutkować min. depresją sezonową, dlatego fototerapia często stanowi pomocny element w terapii leczenia zaburzeń nastroju. Fototerapia (nazywana też światłoterapią) ma szerokie spektrum zastosowań – wykorzystuje się ją w leczeniu chorób skóry, redukcji bólu, nadmiernym wypadaniu włosów, przeciwdziałaniu procesom starzenia, terapii wspomagającej poprawę samopoczucia. Czym jednak ten zabieg dokładnie jest? 

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia konsultacji, gdzie omówimy wszystkie aspekty zabiegu oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Fototerapia światłem

Fototerapia światłem LED polega na wystawieniu problematycznego rejonu ciała na działanie tzw. „zimnego światła”, którego zadaniem jest aktywowanie fotoreceptorów. Skutkuje to zapoczątkowaniem szeregu procesów, których zadaniem jest stymulacja fibroblastów oraz poprawa ukrwienia tkanek, co przekłada się na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. Fototerapia wykazuje działanie łagodzące, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.
Mimo że najczęściej zabieg ten kojarzony jest z użyciem go w obrębie twarzy, nie ogranicza się wyłącznie do tego obszaru.  

Efekty

Fototerapia światłem LED wykorzystuje różne długości fal, począwszy od wnikających płytko (światło fioletowe), po takie, które wnikają najgłębiej (światło czerwone). Dzięki temu zakres działania terapii światłem jest bardzo szeroki. Efekty zabiegu są indywidualne, wpływa na nie stan skóry i osobnicze predyspozycje pacjenta, jednak ogólnie przyjmuje się, że są to: 

Wskazania

Fototerapia to nieinwazyjny zabieg, który z powodzeniem stosuje się w leczeniu wielu schorzeń i przypadłości. Wśród nich znajdują się: 

Zabieg

Zabieg polega na naświetlaniu wybranej części ciała odpowiednio dobranym przez lekarza rodzajem światła, które emitowane jest przez diody elektroluminescencyjne (LED). Fale świetlne mają różną długość, przez co docierają w inne partie skóry. Dla ludzkiego oka odmienna długość fal świetlnych manifestuje się za pomocą kolorów. W fototerapii wyróżniamy: 

Procedura trwa od kilku do 30 minut (w zależności od partii ciała, na której jest przeprowadzana). Nie należy do inwazyjnych i jest całkowicie bezbolesna. 

Przeciwskazania

Fototerapia jak każdy inny zabieg poprzedzona jest konsultacją z lekarzem, który szczegółowo omówi procedurę, poinformuje o jej przebiegu oraz profilaktyce pozabiegowej. Przeciwwskazaniem do terapii światłem są:

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…