Czy zawsze więcej oznacza lepiej?
Myślimy, że (nie)szczęśliwe posiadaczki przebarwień na twarzy zgodzą się z nami, że…
Kwas L-polimlekowy stosowany jest w medycynie od ponad 30 lat. Służy do redukowania zmarszczek oraz ubytków tkankowych – jest to tzw. preparat wolumetryczny.
Kwas L-polimlekowy jest stymulatorem kolagenu, co oznacza, że po jego iniekcji uruchamiają się procesy intensywnej produkcji tego białka. Dzieje się tak, ponieważ pobudzone zostaje działanie fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za jego wytwarzanie. W wyniku odbudowania włókien kolagenowych dochodzi do wygładzenia zmarszczek, poprawia się naprężenie skóry oraz jej jędrność. Przy procedurach z użyciem kwasu L-polimlekowego wykorzystuje się jego zdolności do przebudowy tkanek. Preparat podawany jest głębiej w tkankę podskórną (nie!!! metodą mezoterapii) przy użyciu igły bądź kaniuli.
Zabieg z zastosowaniem kwasu L-polimlekowego ma kompleksowe działanie. Pozwala m. in. na: lifting twarzy – zmarszczki wyrównują się, unoszą się policzki, broda, wygładzają się bruzdy nosowo-wargowe, kontur twarzy ulega poprawie; modelowanie twarzy – możliwe jest jej wymodelowanie zgodnie z potrzebami: można zniwelować „chomiczki”, wypełnić obszar skroniowy, powiększyć objętość policzków; odtwarzanie objętości twarzy – zaaplikowany podskórnie preparat zadziała jak naturalny implant, który wypełni zwiotczałe tkanki, stając się dla nich „rusztowaniem”, dzięki któremu odzyskają utraconą objętość; poprawę struktury skóry – przez to, że kwas L-polimlekowy stymuluje fibroblasty, powstaje więcej kolagenu, co powoduje zagęszczenie tkanki, która staje się grubsza, jędrniejsza.
Poza działaniem odmładzającym preparat ten korzystnie wpływa na proces leczenia dużych blizn zanikowych, wypełnia ubytki pooperacyjne oraz nierówności po liposukcji.
Podczas zabiegu niewielkie porcje preparatu są wstrzykiwane w głębsze warstwy twarzy za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Procedura trwa od 20 do 30 minut. Ze względu na to, że może być odczuwana jako bolesna, w preparacie znajduje się składnik znieczulający. Ostatnim etapem jest masaż poddanej iniekcji okolicy. Bezpośrednio po zabiegu mogą wstąpić niewielkie siniaki oraz lekki obrzęk w miejscu nakłuć – ślady te znikają samoistnie w ciągu tygodnia.
Pierwsze efekty działania kwasu L-polimlekowego są widoczne już po jednym zabiegu, jednak ostateczny rezultat wymaga więcej czasu. Zmiany zachodzą stopniowo, przez kilka tygodni – wraz z pojawianiem się nowych, jędrniejszych i bardziej sprężystych włókien kolagenowych poprawia się elastyczność tkanek i owal twarzy, zmarszczki ulegają spłyceniu. Dzięki stopniowemu działaniu efekt zabiegu jest bardzo naturalny. Warto podkreślić, iż kwas L-polimlekowy działa nie tylko odmładzająco, lecz również profilaktycznie, czyli spowalnia procesy starzenia. Całkowita przebudowa – czyli poprawa gęstości, jędrności, sprężystości skóry – utrzymuje się od kilkunastu miesięcy do nawet 2 lat, jednakże wpływ na ostateczną trwałość zabiegu mają indywidualne predyspozycje organizmu oraz wiek pacjenta. By osiągnąć optymalne efekty, kwas L-polimlekowy należy podać 2 – 4 razy w dwumiesięcznych odstępach.
Jak w przypadku wszelkiego rodzaju zabiegów, tak również w przypadku podawania stymulatorów istnieją określone przeciwwskazania. Należą do nich:
Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®
Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.
Myślimy, że (nie)szczęśliwe posiadaczki przebarwień na twarzy zgodzą się z nami, że…
Wspomnienia i sentymenty… to z nich składa się nasze życie, bo odbieramy…
Pełen imprez, spotkań i pięknych kreacji! W Gabinecie Dr Ewy Gułaj wiemy…
Nasz gabinet oferuje szeroki wachlarz zabiegów oraz konsultacji z zakresu medycyny estetycznej, regeneracyjnej i naprawczej oraz kosmetologii.
© 2023 Dr Ewa Gułaj