Kwas L-polimlekowy

Kwas L-polimlekowy stosowany jest w medycynie od ponad 30 lat. Służy do redukowania zmarszczek oraz ubytków tkankowych – jest to tzw. preparat wolumetryczny. 

Kwas L-polimlekowy jest stymulatorem kolagenu, co oznacza, że po jego iniekcji uruchamiają się procesy intensywnej produkcji tego białka. Dzieje się tak, ponieważ pobudzone zostaje działanie fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za jego wytwarzanie. W wyniku odbudowania włókien kolagenowych dochodzi do wygładzenia zmarszczek, poprawia się naprężenie skóry oraz jej jędrność. Przy procedurach z użyciem kwasu L-polimlekowego wykorzystuje się jego zdolności do przebudowy tkanek. Preparat podawany jest głębiej w tkankę podskórną (nie!!! metodą mezoterapii) przy użyciu igły bądź kaniuli.

Zabieg z zastosowaniem kwasu L-polimlekowego ma kompleksowe działanie. Pozwala m. in. na: lifting twarzy – zmarszczki wyrównują się, unoszą się policzki, broda, wygładzają się bruzdy nosowo-wargowe, kontur twarzy ulega poprawie; modelowanie twarzy – możliwe jest jej wymodelowanie zgodnie z potrzebami: można zniwelować „chomiczki”, wypełnić obszar skroniowy, powiększyć objętość policzków; odtwarzanie objętości twarzy – zaaplikowany podskórnie preparat zadziała jak naturalny implant, który wypełni zwiotczałe tkanki, stając się dla nich „rusztowaniem”, dzięki któremu odzyskają utraconą objętość; poprawę struktury skóry – przez to, że kwas L-polimlekowy stymuluje fibroblasty, powstaje więcej kolagenu, co powoduje zagęszczenie tkanki, która staje się grubsza, jędrniejsza. 

Poza działaniem odmładzającym preparat ten korzystnie wpływa na proces leczenia dużych blizn zanikowych, wypełnia ubytki pooperacyjne oraz nierówności po liposukcji. 

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Zabieg

Podczas zabiegu niewielkie porcje preparatu są wstrzykiwane w głębsze warstwy twarzy za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Procedura trwa od 20 do 30 minut. Ze względu na to, że może być odczuwana jako bolesna, w preparacie znajduje się składnik znieczulający. Ostatnim etapem jest masaż poddanej iniekcji okolicy. Bezpośrednio po zabiegu mogą wstąpić niewielkie siniaki oraz lekki obrzęk w miejscu nakłuć – ślady te znikają samoistnie w ciągu tygodnia. 

Efekty

Pierwsze efekty działania kwasu L-polimlekowego są widoczne już po jednym zabiegu, jednak ostateczny rezultat wymaga więcej czasu. Zmiany zachodzą stopniowo, przez kilka tygodni – wraz z pojawianiem się nowych, jędrniejszych i bardziej sprężystych włókien kolagenowych poprawia się elastyczność tkanek i owal twarzy, zmarszczki ulegają spłyceniu. Dzięki stopniowemu działaniu efekt zabiegu jest bardzo naturalny. Warto podkreślić, iż kwas L-polimlekowy działa nie tylko odmładzająco, lecz również profilaktycznie, czyli spowalnia procesy starzenia. Całkowita przebudowa – czyli poprawa gęstości, jędrności, sprężystości skóry – utrzymuje się od kilkunastu miesięcy do nawet 2 lat, jednakże wpływ na ostateczną trwałość zabiegu mają indywidualne predyspozycje organizmu oraz wiek pacjenta. By osiągnąć optymalne efekty, kwas L-polimlekowy należy podać 2 – 4 razy w dwumiesięcznych odstępach. 

Przeciwskazania

Jak w przypadku wszelkiego rodzaju zabiegów, tak również w przypadku podawania stymulatorów istnieją określone przeciwwskazania. Należą do nich: 

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…