Fala uderzeniowa

Znakiem czasu jest uciekanie się do coraz bardziej wyszukanych rozwiązań. Często jednak sekret tkwi w prostocie – nie inaczej jest w przypadku fali uderzeniowej. 

Jej działanie można przyrównać do rześkiej morskiej fali, która zderza się z rozgrzaną skórą plażowicza wylegującego się na piasku. Takim właśnie „zderzeniem” dla skóry i mięśni jest fala uderzeniowa.
Fala uderzeniowa to nieinwazyjna metoda fizykoterapeutyczna, której działanie opiera się na wykorzystaniu energii z fali akustycznej, co cechuje się gwałtownym wzrostem amplitudy ciśnienia, które bardzo szybko rozprasza się w tkankach. Powoduje to szereg zmian w komórkach, a te z kolei skutkują przemodelowaniem włókien kolagenowych skóry. 

Stosowana w miejscu tzw. „skórki pomarańczowej” – cellulitu, fala uderzeniowa wprawia w drgania komórki tkanki łącznej, dzięki czemu poprawia się mikrokrążenie, a co za tym idzie, napięcie i elastyczność skóry. Jednocześnie zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej, redukując cellulit. W medycynie estetycznej fala uderzeniowa jest wykorzystywana przede wszystkim do leczenia cellulitu i zwiększenie napięcia skóry. 

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia konsultacji, gdzie omówimy wszystkie aspekty zabiegu oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Wskazania

Falę uderzeniową można wykorzystać w celach estetycznych takich jak: 

Zabieg​

Fala uderzeniowa jest zabiegiem nieinwazyjnym. Podobnie jak inne zabiegi, ten również poprzedzony jest konsultacją z lekarzem, który omówi z pacjentem oczekiwania i przebieg procedury oraz poinformuje o zaleceniach przed i pozabiegowych. Do wyemitowania fali uderzeniowej służy głowica, którą pokrywa się żelem, a następnie przykłada do poddawanego zabiegowi miejsca na ciele. Działanie zabiegu prowadzi do rozbicia skupisk komórek tłuszczowych – mikro i makro guzów – które tworzą cellulit. Co więcej, usprawnia się przepływ w naczyniach, dzięki czemu znika wrażenie ciężkich nóg oraz obrzęki. Procedura może być odczuwana jako bolesna, jednak jest to zależne od indywidualnych predyspozycji osobniczych oraz obszaru, na którym jest wykonywana. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od partii ciała, na której jest przeprowadzany. Zwykle już po pierwszym zabiegu skóra jest gładsza, bardziej sprężysta i jędrna. W celu osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów. 

Przeciwskazania

Jak w przypadku każdego innego zabiegu, również terapia z zastosowaniem fali uderzeniowej ma przeciwwskazania. Zalicza się do nich przede wszystkim: 

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…