Drenaż limfatyczny

Piękne nogi są smukłe, gładkie i… wolne od uczucia ciężkości czy obrzęków. Niestety to ostatnie bardzo często nasila się latem, kiedy wysokie temperatury sprzyjają rozszerzaniu naczyń krwionośnych. Dodajmy do tego żylaki i cellulit, a zrobi się jeszcze mniej przyjemnie.

Długie przebywanie w pozycji siedzącej lub stojącej, genetyka oraz zamiłowanie do wysokich obcasów dodatkowo podwyższają ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości. Na szczęście tego rodzaju dyskomfort można z powodzeniem złagodzić, a co ważniejsze, zrobić to w sposób nieinwazyjny i bezpieczny. Jedną z metod jest drenaż limfatyczny. Jednak czym on właściwie jest? 

Drenaż limfatyczny jest rodzajem masażu uciskowego. Wykonuje się go w celu pobudzenia krążenia limfy, stąd właśnie wziął swoją nazwę. Delikatne, powolne ruchy wykonywane w trakcie masażu stymulują mięśnie i pomagają wypchnąć limfę z obszarów objętych obrzękiem. Pobudzony układ limfatyczny jest w stanie szybko odprowadzić i zneutralizować toksyny oraz inne szkodliwe substancje zawarte w organizmie – wpływa to pozytywnie nie tylko na kondycję fizyczną, ale również na poprawę samopoczucia. 

Czas trwania masażu uzależniony jest od poddawanego mu obszaru. Odpowiednio przygotowana do zabiegu skóra jest czysta i sucha.

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Zastosowanie

Drenaż limfatyczny wykorzystywany jest głównie w przypadku obrzęków, jednakże jego zastosowanie jest znacznie szersze. Ten wielokierunkowy zabieg z powodzeniem znajduje zastosowanie w:

Efekty

Aby wzmocnić efekt, drenaż limfatyczny często łączony jest z innymi procedurami. Rezultaty zabiegu odczuwane są indywidualnie, w zależności od organizmu. Wśród nich wymienia się:

Przeciwskazania

Przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu:

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…