Depilacja i epilacja

Obecny kanon piękna lansuje modę na gładką skórę. Zwłaszcza w okresie letnim usuwanie niechcianego owłosienia przysparza nie lada problemu. A przy tym jest czasochłonne. 

W wielu przypadkach jednak chęć posiadania pozbawionej włosów skóry jest podyktowana nie tylko poczuciem estetyki, ale również polepszeniem komfortu życia codziennego czy wygodą. Niestety, wiążące się z tym procedury potrafią być problematyczne. Podrażnienia, sucha skóra, wrastające włoski, zapalenie mieszków włosowych, to tylko niektóre z mankamentów depilacji – tego z pewnością każdy wolałby uniknąć. Pytanie tylko: jak? Odpowiedź jest prosta – dzięki epilacji. Depilacja i epilacja to pojęcia często używane zamiennie, choć w istocie znaczą coś innego. Warto wyjaśnić tę różnicę. 

Depilacja to usunięcie łodygi włosa, w zależności od metody z cebulką bądź nie. Rezultat takiego zabiegu jest krótkoterminowy – włos odrośnie ponownie. Epilacja z kolei niszczy mieszek oraz macierz włosa, co uniemożliwia mu odrośnięcie. Mówimy już więc o zabiegu długoterminowym, a przy zastosowaniu tzw. „przypominania” trwałym. Nie można zapominać, iż dążenie do gładkiej skóry dawno przestało być zarezerwowane jedynie dla kobiet. Z problemem usuwania niepożądanego owłosienia prędzej czy później boryka się niemal każdy, a miejsca, z których ludzie pragną pozbyć się włosów, są sprawą bardzo indywidualną. Jednak wszyscy bez wyjątku chcieliby, aby efekt był trwały. Stąd właśnie zwiększająca się popularność epilacji.

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia konsultacji, gdzie omówimy wszystkie aspekty zabiegu oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Zabieg

Epilacja to metoda usuwania owłosienia za pomocą źródeł światła. Charakteryzuje się to długotrwałym efektem zabiegu, czyli trwałą redukcją owłosienia. Co oznacza to w praktyce? Po serii zabiegów epilacji można wyeliminować około 80% włosów, a odrastające włoski są słabsze i jaśniejsze. Taki rezultat obserwuje się – w zależności od partii ciała – od kilku do kilkunastu miesięcy. Po tym czasie należy wykonać zabiegi przypominające.
Wiele osób obawia się, iż epilacja jest bolesna. Niesłusznie. Współcześnie zabieg ten jest nieodczuwalny lub niesie ze sobą jedynie minimalne odczuwanie związanego z nim dyskomfortu. Nie wymaga stosowania znieczulenia. 

Przeciwskazania

Przed umówieniem się na zabieg konieczna jest konsultacja z kosmetologiem. Epilacja jest w pełni bezpieczna przy braku przeciwwskazań do poddania się zabiegowi. Na usunięcie owłosienia nie należy się jednak decydować, jeśli: 

Ze względów ostrożności zalecane jest unikanie słońca w okresie około 2 tygodni po zabiegu, aby uniknąć przebarwień. 

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…