Botulina

Nasza twarz nabiera wyrazu za sprawą mimiki – to ona decyduje o naszej ekspresywności, kiedy mięśnie twarzy kurczą się w czasie uśmiechu czy mrużenia oczu. 

Jednak z czasem powstające w ten sposób zmarszczki, pogłębiają się i utrwalają – jest to niezależne od wieku, ponieważ zmarszczki tego typu wiążą się przede wszystkim z żywą mimiką twarzy. W takich przypadkach wykonujemy zabiegi toksyną botulinową.

 Kiedy jeszcze stosujemy toksynę botulinową? Toksyna botulinowa wykorzystywana jest w medycynie nie tylko w przypadku zmarszczek mimicznych, ale także do leczenia problemów takich jak: nadpotliwość (dłoni, stóp, pach), bruksizmu (jest to nawykowe i nieświadome zaciskanie zębów i zgrzytanie zębami), migreny przewlekłej.

Toksyna botulinowa typu A jest naturalnym białkiem bakteryjnym. W wyniku jej aplikacji dochodzi do zablokowania przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego, czego skutkiem jest rozluźnienie mięśni, co powoduje widoczne na skórze spłycenie zmarszczek dynamicznych, czyli tych powstałych w wyniku aktywności poszczególnych mięśni mimicznych. Iniekcje dokonywane są w wybranych miejscach i oddziałują na wyselekcjonowane grupy mięśni. 

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia konsultacji, gdzie omówimy wszystkie aspekty zabiegu oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Zastosowanie

Preparaty tego typu stosuje się, by wygładzać:
W przypadku głębokich i mocno utrwalonych zmarszczek konieczne może być ich dodatkowe wypełnienie kwasem hialuronowym. 

Przebieg zabiegu

Preparat wstrzykuje się za pomocą cienkiej igły w mięśnie odpowiedzialne za powstawanie danej zmarszczki. Pierwsze efekty wygładzenia zmarszczek obserwuje się w okresie od 2 do 10 dni. Efekt zabiegu ocenia się po upływie pełnych 14 dni. Twarz po zabiegu wystrzyknięcia toksyny botulinowej wygląda na zrelaksowaną, wypoczętą, odmłodzoną. Działanie preparatu utrzymuje się przez 3 – 6 miesięcy. Efekty wygładzania intensyfikuje powtórzenie zabiegu w odstępach nie krótszych niż 3 miesiące. 

Wskazówki pozabiegowe

Mięśnie potrzebują czasu, by wchłonąć botoks, co oznacza, że przez 24 godziny po zabiegu należy unikać czynności, w efekcie których preparat mógłby się przemieszczać w tkankach – pochylania głowy do przodu, masowania miejsca iniekcji, intensywnej aktywności fizycznej. Nie jest wskazane narażanie twarzy na intensywne przegrzanie w czasie ekspozycji na słońce lub w solarium czy saunie. Dobrze też unikać różnicy ciśnień i spożywania alkoholu. 

Przeciwskazania

Po pierwsze wtedy, kiedy zostanie stwierdzona nadwrażliwość na składniki preparatu lub zmiany skórne w okolicy zabiegowej. Bezwzględnym przeciwwskazaniem są też schorzenia nerwowo-mięśniowe (jak miastenie czy zespół Lamberta-Eatona) i zaburzenia krzepliwości krwi oraz związane z tym przyjmowanie leków (przeciwkrzepliwych, zwiotczających, amikacyny, gentamycyny). Zabiegów z wykorzystaniem preparatów toksyny botulinowej nie wykonuje się także i kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.  

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…