Jesień – czas na laserowe piękno
Choć jesień to pora roku, która wielu z nas daje się we…
Nasza twarz nabiera wyrazu za sprawą mimiki – to ona decyduje o naszej ekspresywności, kiedy mięśnie twarzy kurczą się w czasie uśmiechu czy mrużenia oczu.
Jednak z czasem powstające w ten sposób zmarszczki, pogłębiają się i utrwalają – jest to niezależne od wieku, ponieważ zmarszczki tego typu wiążą się przede wszystkim z żywą mimiką twarzy. W takich przypadkach wykonujemy zabiegi toksyną botulinową.
Kiedy jeszcze stosujemy toksynę botulinową? Toksyna botulinowa wykorzystywana jest w medycynie nie tylko w przypadku zmarszczek mimicznych, ale także do leczenia problemów takich jak: nadpotliwość (dłoni, stóp, pach), bruksizmu (jest to nawykowe i nieświadome zaciskanie zębów i zgrzytanie zębami), migreny przewlekłej.
Toksyna botulinowa typu A jest naturalnym białkiem bakteryjnym. W wyniku jej aplikacji dochodzi do zablokowania przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego, czego skutkiem jest rozluźnienie mięśni, co powoduje widoczne na skórze spłycenie zmarszczek dynamicznych, czyli tych powstałych w wyniku aktywności poszczególnych mięśni mimicznych. Iniekcje dokonywane są w wybranych miejscach i oddziałują na wyselekcjonowane grupy mięśni.
Preparat wstrzykuje się za pomocą cienkiej igły w mięśnie odpowiedzialne za powstawanie danej zmarszczki. Pierwsze efekty wygładzenia zmarszczek obserwuje się w okresie od 2 do 10 dni. Efekt zabiegu ocenia się po upływie pełnych 14 dni. Twarz po zabiegu wystrzyknięcia toksyny botulinowej wygląda na zrelaksowaną, wypoczętą, odmłodzoną. Działanie preparatu utrzymuje się przez 3 – 6 miesięcy. Efekty wygładzania intensyfikuje powtórzenie zabiegu w odstępach nie krótszych niż 3 miesiące.
Mięśnie potrzebują czasu, by wchłonąć botoks, co oznacza, że przez 24 godziny po zabiegu należy unikać czynności, w efekcie których preparat mógłby się przemieszczać w tkankach – pochylania głowy do przodu, masowania miejsca iniekcji, intensywnej aktywności fizycznej. Nie jest wskazane narażanie twarzy na intensywne przegrzanie w czasie ekspozycji na słońce lub w solarium czy saunie. Dobrze też unikać różnicy ciśnień i spożywania alkoholu.
Po pierwsze wtedy, kiedy zostanie stwierdzona nadwrażliwość na składniki preparatu lub zmiany skórne w okolicy zabiegowej. Bezwzględnym przeciwwskazaniem są też schorzenia nerwowo-mięśniowe (jak miastenie czy zespół Lamberta-Eatona) i zaburzenia krzepliwości krwi oraz związane z tym przyjmowanie leków (przeciwkrzepliwych, zwiotczających, amikacyny, gentamycyny). Zabiegów z wykorzystaniem preparatów toksyny botulinowej nie wykonuje się także i kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.
Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®
Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.
Choć jesień to pora roku, która wielu z nas daje się we…
Zbliża się czas, kiedy będą emanować swym wyglądem nieco intensywniej. A może…
A przecież zanim przechodzimy do dekorowania domów, najpierw generalnie sprzątamy… Ze skórą…
Nasz gabinet oferuje szeroki wachlarz zabiegów oraz konsultacji z zakresu medycyny estetycznej, regeneracyjnej i naprawczej oraz kosmetologii.
© 2023 Dr Ewa Gułaj