Drenaż limfatyczny

Piękne nogi są smukłe, gładkie i… wolne od uczucia ciężkości czy obrzęków. Niestety to ostatnie bardzo często nasila się latem, kiedy wysokie temperatury sprzyjają rozszerzaniu naczyń krwionośnych. Dodajmy do tego żylaki i cellulit, a zrobi się jeszcze mniej przyjemnie.
Drenaż limfatyczny jest rodzajem masażu uciskowego. Wykonuje się go w celu pobudzenia krążenia limfy, stąd właśnie wziął swoją nazwę. Delikatne, powolne ruchy wykonywane w trakcie masażu stymulują mięśnie i pomagają wypchnąć limfę z obszarów objętych obrzękiem. Pobudzony układ limfatyczny jest w stanie szybko odprowadzić i zneutralizować toksyny oraz inne szkodliwe substancje zawarte w organizmie – wpływa to pozytywnie nie tylko na kondycję fizyczną, ale również na poprawę samopoczucia. Czas trwania masażu uzależniony jest od poddawanego mu obszaru. Odpowiednio przygotowana do zabiegu skóra jest czysta i sucha.

Drenaż limfatyczny jest rodzajem masażu uciskowego. Wykonuje się go w celu pobudzenia krążenia limfy, stąd właśnie wziął swoją nazwę. Delikatne, powolne ruchy wykonywane w trakcie masażu stymulują mięśnie i pomagają wypchnąć limfę z obszarów objętych obrzękiem. Pobudzony układ limfatyczny jest w stanie szybko odprowadzić i zneutralizować toksyny oraz inne szkodliwe substancje zawarte w organizmie – wpływa to pozytywnie nie tylko na kondycję fizyczną, ale również na poprawę samopoczucia.

Czas trwania masażu uzależniony jest od poddawanego mu obszaru. Odpowiednio przygotowana do zabiegu skóra jest czysta i sucha.

Umów konsultację

Zarezerwuj konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Zastosowanie

Drenaż limfatyczny wykorzystywany jest głównie w przypadku obrzęków, jednakże jego zastosowanie jest znacznie szersze. Ten wielokierunkowy zabieg z powodzeniem znajduje zastosowanie w:

Efekty

Aby wzmocnić efekt, drenaż limfatyczny często łączony jest z innymi procedurami. Rezultaty zabiegu odczuwane są indywidualnie, w zależności od organizmu. Wśród nich wymienia się:

Przeciwwskazania

Przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu:

Opinie klientów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem kliniki medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych Pacjentek kliniki Dr Ewy Gułaj.

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Szamborska Klientka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Jarocka Klientka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Gnatowska Klientka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Wałęga Klientka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Gierczak Klientka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…