Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się naszej skóry. Mamy jednak realny wpływ na jego spowolnienie.

Oprócz predyspozycji genetycznych, przyczyną pojawiania się znaków czasu na naszej skórze są czynniki zewnątrzpochodne, m.in. promieniowanie UV. Chociaż okres letni rozpieszcza nas wysoką temperaturą i dużym natężeniem słońca, promieniowanie ultrafioletowe działa również na naszą niekorzyść poprzez bezpośrednie działanie destrukcyjne na skórę i uwalnianie wolnych rodników.

Co to oznacza?

Fotostarzenie…

Promienie słoneczne zawierają promieniowanie UVB i UVA, w efekcie czego wystawiając nasze ciało nadmiernie na słońce w poszukiwaniu upragnionej opalenizny, jednocześnie narażamy się na rogowacenie i przerost naskórka, głębokie zmarszczki w skórze właściwej, poszerzenie naczynek oraz przebarwienia i odbarwienia na skórze.

To dlatego latem skóra wymaga szczególnej pielęgnacji – używanie odpowiednich filtrów i nawilżenie skóry to podstawa, która pomaga ją chronić.

Co jeszcze możemy zrobić?
Warto zadbać o suplementację witamin A,C i E w diecie oraz regularne dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych.
Na koniec dnia, zwieńczmy cały proces odpowiednią pielęgnacją skóry, która pozwoli nam pozbyć się nadmiaru toksycznych substancji z zewnątrz.

Ważne aby powyższe czynności wykonywać regularnie, włączając je na stałe do codziennej rutyny.

Klinika
Medycyny Estetycznej

Poznaj bogatą ofertę zabiegów przeprowadzanych przez gabinet Dr Ewy Gułaj.

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszym gabinetem i umów się na konsultację.