Medycyna naprawcza

Medycyna estetyczno-naprawcza jest umiejętnością lekarską, a zabiegi medycyny estetyczno-naprawczej są świadczeniem zdrowotnym. Reguluje to rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 czerwca 2023 roku w sprawie umiejętności zawodowych lekarzy i lekarzy dentystów. Jest to pierwszy akt prawny, który bezpośrednio odnosi się do medycyny estetyczno-naprawczej.

Zakres medycyny naprawczej jest szeroki. W naszym gabinecie zajmujemy się m.in leczeniem różnego rodzaju przebarwień skóry, zamykaniem patologicznie poszerzonych naczynek (tzw. teleangiektazji) na twarzy i nogach, a także drobnych naczyniaków na całym ciele (tzw. ciałka rubinowe). Dostępne zabiegi laserowe pomagają leczyć trądzik różowaty i pospolity.

Nie jest nam obcy temat leczenia blizn. Wykonujemy procedury pozwalające wypłycić blizny zanikowe (np. potrądzikowe, po ospie wietrznej), jak również minimalizujące blizny przerostowe. Toksyna botulinowa jest lekiem stosowanym m.in w terapii migreny przewlekłej i pierwotnej nadpotliwości. Zmniejsza dolegliwości w obu tych schorzeniach, na które nadal niestety nie istnieją leki przyczynowe. 

Iniekcje toksyny wykorzystujemy także w walce z objawami bruksizmu. Warto w tym miejscu podkreślić, że przy tym problemie ważna jest współpraca ze stomatologiem, ponieważ to lekarz tej specjalności jest w stanie zdiagnozować przyczynę bruksizmu (bruksizm jest objawem różnych schorzeń!). Nasze działania zmniejszają dolegliwości bólowe.

Łysienie androgenowe jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów. Zabiegi medycyny estetyczno-naprawczej (mikronakłuwanie skóry głowy, mezoterapia z użyciem preparatów z własnej krwi bądź innymi preparatami medycznymi o udowodnionej skuteczności, fototerapia) wspomagają leczenie tej częstej dolegliwości. 

Medyczne zabiegi regeneracyjne, stymulatory tkankowe i procedury laserowe przychodzą z pomocą w walce z rozstępami skóry. Ginekologia estetyczna wychodzi naprzeciw pacjentkom z różnymi problemami intymnymi, takimi jak suchość i atrofia w obrębie pochwy, wysiłkowe nietrzymanie moczu czy nawracające infekcje.

Opinie pacjentów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem gabinetu medycyny estetycznej, to przeczytaj opinie zadowolonych pacjentów Gabinetu Dr Ewa Gułaj ®

Serdecznie polecam klinika na miarę 21 wieku fantastyczna obsługa korzystałam z kilku sesji ostrzykiwanie osoczem i chirurgicznego usuwania zmian na skórze ceny są umiarkowane w porównaniu na przykład z warszawskimi salonami estetyki kosmetologicznej jestem bardzo zadowolona i dziękuję zespolowi.

Elżbieta Pacjentka

Pełen profesjonalizm, ogromne wsparcie i przemiła atmosfera.

Iwona Pacjentka

Potrzebujesz ustalić plan zabiegów, aby być piękniejszą wersją siebie polecam z całego serca panią dr Ewę oraz personel

Sylwia Pacjentka

Jestem bardzo zadowolona. Zarówno z oferowanych zabiegów, jak i sposobu ich wykonania, życzliwości Pani Małgosi oraz Pani Ewy. Polecam z pełnym przekonaniem.

Aleksandra Pacjentka

Bardzo mila atmosfera, lekarze i personel zaangażowani . Pełen profesjonalizm. Efekt zabiegu pozytywnie mnie zakoczył 🙂 Polecam serdecznie

Lidia Pacjentka

Aktualności

Artykuły o tematyce medycyny estetycznej i aktualności dotyczące naszej kliniki.
Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Melasma i chloasma… czy to, to samo?

Co oznaczają te dwa chociaż różne, to jednak bardzo podobne pojęcia? Oba…

Fotostarzenie skóry

Fotostarzenie skóry

Nie wynaleziono jeszcze antidotum, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie procesu starzenia się…

Pożegnaj truskawkowe nogi

Pożegnaj truskawkowe nogi

Zima ledwie rozpoczęła się na dobre, a my myślami jesteśmy już w…